cnc işleme lake kapı

Lake Kapı Nedir?

Lake kapı CNC makinalarda modellenip, cilahanelerde lake boyası ile renklendirilen kapıdır. Bu lake kapıların cilası, katmanlarına göre değişir. Diğer kapılara göre pahalı kapılardır. Lake olan kapıların temizlikleri gerçekten itina isteyen ve darbelere karşı çabuk deforme olan kapılardır. Şekil ve modelleri çok olmakla beraber lake kapılarda camlı modeller daha çok kullanılmaktadır.

Lake kapı denince aklımıza ilk gelecek olan fabrikasyon hazır kapı değil de el ile veya makina yardımı ile yapılan kapıdır. Kişiye özel her türlü model yapılabilir. Cilalı olarak adlandırılan ve geneli beyaz renkte olan kapılar “Lake Kapı” dır. Bu kapı modelleri iç mekanlarda kullanılır. Temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek temizliği yapılır. Lake kapı model ve görününümü zarif olduğundan darbelere ve toz deterjan, kimyasallığı yoğun olan deterjanlar ile temizlik yapılmamalıdırKapınız lake kapı ise her ay temizlik ve silinmesi lazım olan kapıdır. Her mağazada imalathanelerde lake kapı bulabilirsiniz fakat lake kapılar, cila işlemleri kalitelerine göre değiştiğinden dolayı bu kapıları alırken cila işleminin hangi kalitelerde olduğuna bakmak gerekmektedir.

Lake Kapı Özellikler

Lake kapıların özelliklerini sırası ile yazalım. Öncelikle bu kapılar menteşe aksamı kaliteli olan, beyaz cila üzerinde kaplı olan kapılardır. Lake kapılar camlı ve camsız olarak üretilir. Sadece cilalı olan bir kapının adıdır. Her ne kadar fabrikasyon ve presleme imalatı olsada, cila işlemleri beyazdır ve en az 2-3 kat cila işlemi yapılarak imal edilir. Lake kapıların kalitesi olacaksa bu kapının kolları ve menteşe aksamı da oksitlenmelere karşı sağlam olmalıdır. Bu kapılar gerçekten özellikli bir kapıdır. Titiz olan, heybet isteyen, zengin görünümü isteyen ve kalite isteyen elbetteki lake kapı kullanmalıdır. Diğer kapılara göre bu kapılar dekoratif ve zarif olduğundan elbetteki pahalı kapılardır.Lake kapıları en az 2-3 ayda bir nemli bir bez ile temizliğini yapmalıdır. Lake kapı montajı da gerçekten hassas dikkat edilmesi gereken ve acele etmeden montaj edilmesi gereken kaliteli kapılardandır. Tüm daireler ve hayat alanları lake kapılar ile değer kazanır.

Lake Boyama Kapı
YPY3 teak kaplama
YPY3 teak kaplama
Amerikan Ceviz Kaplama Kapı
Eskitme ve Teak Kapılar
Sapell Kaplama Kapı
Abanoz Kaplama Kapı
YPY3 teak kaplama